Logo letter
Wycieraczki samochodowe – wybierz najlepszy rodzaj
almost 3 years ago
Wycieraczki_samochodowe_10a

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Wyróżniamy 3 rodzaje wycieraczek samochodowych, po które sięgają kierowcy.

Pierwszym z nich są wycieraczki szkieletowe, określane często jako klasyczne lub przegubowe. Składają się z metalowego ramienia i gumowego pióra. Konstrukcja taka, wykorzystywana jest w starszych modelach aut i należy do tych tańszych rozwiązań. Posiadają jednak pewne wady w postaci nierównomiernego docisku pióra do szyby, co wpływa ma gorszą przejrzystość. Metalowe ramię ulega często korozji. Wycieraczki te szybciej się zużywają i podlegają częstszej wymianie.

Drugim rodzajem są wycieraczki bezszkieletowe, inaczej też nazywane płaskimi lub funkcjonujące jako bezprzegubowe. Ten typ jest nieco droższy, ale cena w tym przypadku idzie w parze z jakością. Ramię wraz z piórem, tworzy jedną spójną konstrukcję. Posiadają dobrą odporność na rdzę, opływowy kształt, co sprawdza się znakomicie przy większych prędkościach oraz cicho pracują. Kierowcy coraz częściej sięgają po ten rodzaj wycieraczek samochodowych.

Trzecim typem są wycieraczki hybrydowe, które łączą w sobie cechy dwóch powyższych, czyli klasycznych i płaskich. Posiadają jednorodną konstrukcję, dobrze przylegającą do szyby i tworzącą znakomitą aerodynamikę podczas jazdy. Dedykowane są przede wszystkim autom premium.

Wybierając jeden z powyższych rodzajów należy wziąć pod uwagę model auta i jego rok produkcji. Istotną kwestią może okazać się też typ mocowania i rodzaj gumy, jaki posiada pióro wycieraczki. Doskonałe rozwiązanie, może stanowić ogumienie silikonowo-grafitowe, które zapewni mniejsze tarcie, cichą pracę i przede wszystkim trwałość.

Wycieraczki samochodowe

Dobre wycieraczki samochodowe

Dobre wycieraczki samochodowe, to takie, które we właściwy sposób zatroszczą się o szyby w naszym aucie. Zapewnią dobrą przejrzystość, odprowadzą skutecznie wodę podczas obfitych opadów i nie pozostawią smug po skończonej pracy. Dlatego warto jest zainwestować w modele lepszej jakości, które zagwarantują nam to wszystko. Nie zapominajmy przy tym o ich regularnym przeglądzie i wymianie. Odklejaniu wycieraczek od szyb przy dużych mrozach i nie narażaniu ich na nadmierne promieniowanie słoneczne przez dłuższy czas. To wszystko skraca ich trwałość i wpływa na gorszą funkcjonalność.

Posted in:
Read Further
22-01-2019
Olej silnikowy to krew silnika. To jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Dzięki niemu jednostka napędowa otrzymuje odpowiednie smarowanie podczas pracy.
17-09-2018
Filtry powietrza mają już grubo ponad 100 lat, a ich historia sięga początków ery silników spalinowych.
UCANDO.pl
Warszawa, ul. Staniewicka 22
 
tel. (22) 100-13-07